Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Октябрь 2012    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіНаціональний проект «Нове життя - нова якість охорони материнства та дитинства»)

Національний проект перебуває під патронатом Президента України та запроваджений з метою поліпшення системи охорони здоров'я материнства та дитинства. 

Створення проекту обумовлене незадовільним станом здоров’я матерів та новонароджених: рівень смертності немовлят у 2,4 рази перевищує аналогічний показник у країнах ЄС, материнської смертності – у 3-4 рази.

Під час реалізації Національного проекту протягом 2010-2013 років у кожному з 27 регіонів планується створення високотехнологічного перинатального центру, у якомупередбачено:

-упровадження у медичну практику інноваційних технологій щодо виходжування глибоконедоношених немовлят та новонароджених з тяжким перебігом захворювань;

-забезпечення комфортними умовами народження та виходжування дітей;

-високоякісна допологова, пологова та післяпологова медична допомога.

Будівництво мережі перинатальних центрів заплановане у три етапи:

-протягом 2010-2011 років перинатальні центри будуть створені у АР Крим, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Одеській, Тернопільській, Харківській областях;

-у 2012 році - у Вінницькій, Волинській, Івано-Франківській, Закарпатській, Київській, Львівській, Хмельницькій, Чернівецькій областях та м. Севастополь.

-у 2013 році - Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Херсонській, Черкаській, Чернігівській областях та місті Києві.

Створення перинатальних центрів буде реалізовано за технікою проектного менеджменту, включаючи внутрішній (силами регіонів) та зовнішній аудит, розробку проекту реконструкції у відповідності до нових медичних технологій. Ефективна та своєчасна реалізація Національного проектуперебуватиме під жорстким контролем.

Ресурсне забезпечення національного проекту за попередніми підрахунками складає 320 млн. грн. Джерела фінансування – кошти державного та місцевого бюджету, кошти приватного бізнесу та міжнародна технічна допомога. Такі підходи дають можливість виключити дублювання обладнання та нераціонального використання бюджетних і донорських коштів.

Мережа перинатальних центрів наблизить медичну допомогу до пацієнта та сприятиме підвищенню якості перинатальної допомоги.

У відповідності до графіку створення регіональних перинатальних центрів у рамках реалізації "Нове життя - нова якість охорони материнства та дитинства", утворення регіонального перинатального центру в Сумській області заплановане на 2013 рік. Адміністрація Сумської обласної державної адміністрації направила листа до голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України щодо можливої зміни графіку створення регіональних перинатальних центрів та відкриття перинатального центру в Сумській області у 2012 році.

Розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації від 29.04.2011 року №310 «Про організацію роботи з підготовки та реалізації національних проектів в області» створено робочу групу з підготовки та реалізації національних проектів в області та визначено управління охорони здоров'я обласної державної адміністрації відповідальним за підготовку та реалізацію Національного проекту "Нове життя - нова якість охорони материнства та дитинства" в області.

Розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації від 14.02.2012 року № 55-ОД «Про організацію роботи з підготовки та реалізації Національного проекту «Нове життя – нова якість в охороні материнства і дитинства» затверджені заходи щодо реалізації Національного проекту в Сумській області.

На виконання заходів видані накази управління охорони здоров'я від 30.12.2011 року№989 «Про створення Робочої групи з питань підготовки і реалізації Національного проекту "Нове життя - нова якість охорони материнства та дитинства" в області» та від 17.04.2012 року №289 «Про організацію роботи з підготовки та реалізації Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства» в Сумській області», згідно яких створена Робоча група управління охорони здоров'я з питань підготовки і реалізації Національного проекту "Нове життя", затверджений персональний склад робочої групи з питань підготовки і реалізації Національного проекту "Нове життя " в області.

Розроблена та затверджена рішенням обласної координаційної ради при Сумській обласній державній адміністрації «Про стан впровадження програми «Репродуктивне здоров’я нації до 2015 року в області» від 08.11.2011 року № 2 Концепція розвитку перинатальної допомоги в області. Згідно наказу управління охорони здоров'я від 28.03.2011 року №273 «Про затвердження Концепції подальшого розвитку перинатальної допомоги в області та плану реалізації заходів Концепції» затверджений план реалізації заходів Концепції подальшого розвитку перинатальної допомоги.

06.12.2011 року робочою групою Міністерства охорони здоров’я проведений зовнішній аудит перинатальної допомоги в області, за результатами якого оптимальною базою для створення регіонального перинатального центру було визначено комунальний заклад Сумської обласної ради «Обласний клінічний перинатальний центр».

22.12.2011 року проведений внутрішній аудит перинатальної допомоги в області робочою групою управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації.

20.03.2012 року було направлено листа до Міністерства охорони здоров’я та Держінвестпроекту щодо погодження закладу, на базі якого буде створено перинатальний центр.

26.04.2012 року відбулося засідання регіональної робочої групи обласної державної адміністрації сумісно з представниками Національного проекту. Згідно рішення в області проводиться підготовка пакету документів (медичне завдання, протокол засідання регіональної робочої групи з визначенням переліку виконавців, які були зазначені за результатами конкурсних торгів, проектно-кошторисної документації, витяг з технічного завдання на закупівлю медичного обладнання).

Проведена інвентаризація матеріально-технічного забезпечення обласного клінічного перинатального центру. Забезпеченість обладнанням становить 35% від потреби згідно табелю оснащення (відділення інтенсивної терапії для новонароджених - 60%, відділення інтенсивної терапії для вагітних, роділь та породіль - 35 %, акушерські відділення - 27% від потреби), 85% наявного обладнання потребує заміни.

Розроблене медичне завдання щодо розроблення проектно-кошторисної документації для реконструкції будівель Сумського регіонального клінічного перинатального центру по вул. Санаторна, 3, м. Суми та погоджене на засіданні експертної групи робочої групи з відбору та впровадженню Національного проекту «Нове життя» - нова якість охорони материнства та дитинства». Медичне завдання погоджено в Міністерстві охорони здоров’я України.

Підготовлено проект штатного розпису перинатального центру, узгоджений управлінням охорони здоров’я обласної державної адміністрації таподаний до Міністерства охорони здоров’я України на погодження.Розроблене та погоджене на рівні управління охорони здоров’я технічне завдання на закупівлю медичного обладнання та апаратури для дооснащення Сумського обласного клінічного перинатального центру.

У рамках виконання плану інформаційного супроводу реалізації Національного проекту в регіоні на офіційному веб-сайті Сумської обласної державної адміністрації розміщено банер «Нове життя» та розміщується інформація про Національний проект «Нове життя» та стан його впровадження в Сумській області.

Комунальними і комерційними друкованими засобами масової інформації започатковані та ведуться рубрики: «Охорона здоров′я», «Медицина», «Наші консультації», «Наше здоров′я», «Актуально», «За здоровий спосіб життя», у яких висвітлюється тема охорони здоров′я матері та дитини, створення перинатальних центрів у регіоні.

Сумська обласна державна телерадіокомпанія, ТРК «Відікон», ТК «Академ-ТБ» та інші електронні засоби масової інформації в сюжетах новин і тематичних передачах висвітлюють обласні заходи щодо підготовки та реалізації Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства та дитинства» за участю керівників обласної державної адміністрації, керівників структурних підрозділів обласної державної адміністрації, представників місцевих закладів охорони здоров’я та соціальних служб.