Офіційний сайт управління охорони здоров'я Сумської ОДА

Розділи сайту
Календар
«    Октябрь 2012    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
Архіви
Июнь 2019 (11)
Май 2019 (12)
Апрель 2019 (25)
Март 2019 (25)
Февраль 2019 (17)
Январь 2019 (20)

Зворотній зв'язокЗв'язок з адміністрацією


Опитування

Чи вважаєте Ви за потрібне щорічно проходити медичний огляд?
Так, це допоможе зберегти моє здоров'я
Ні, мені це не потрібно
Ще не визначився
Хмара тегів
Популярне
build_links(); ?>
Кориснi посиланняДля громадян, що змушені покинути свої оселіОсновні напрямки у розвитку охорони здоров’я у 1961-1970 роках

У ці роки особлива увага була звернута на широке використання залучених (позабюджетних) коштів на зміцнення матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів і санепідстанцій, розвиток ряду спеціалізованих видів медичної допомоги. Надавалася практична допомога сільській охороні здоров’я, удосконалювалися форми і методи роботи з медичними кадрами, підвищувалася їх кваліфікованість із залученням місцевих практичних баз. Значно поліпшилася матеріальна база центральних районних лікарень. Було введено в експлуатацію лікувальні корпуси Конотопської, Кролевецької, Глухівської, Шосткинської, Недригайлівської, Липоводолинської, Буринської ЦРЛ. Збудовано поліклініки у Тростянці і в Конотопі на заводі «Червоний металіст», Глухівське медичне училище. Нові приміщення сільських дільничних лікарень зявилися у Будилці Лебединського, Білці Тростянецького, Стецьківці Сумського районів та в інших крупних населених пунктах. Будувалися лікарські амбулаторії, фельдшерсько-акушерські пункти. За 10-літній період число лікарняних ліжок зросло майже наполовину, а у порівнянні з 1940 роком – у 2,7 рази. Кількість лікарів – відповідно на 46% і в 3,2 рази. Середніх медичних працівників ? більше, як на чверть і в 3 рази. Середня потужність центральних районних лікарень досягла 264 ліжок. Зміцнення матеріально-технічної бази дозволило за цей період організувати 56 нових спеціалізованих відділень у стаціонарах і понад 100 спеціалізованих кабінетів у поліклініках.

Уперше в області було організоване нейрохірургічне і дитяче хірургічне відділення – обласні центри. В обласній лікарні створені ендокринологічне, гематологічне, дитячі ортопедо-травматологічне і неврологічне відділення. У 1967 році була відкрита перша в області стоматологічна поліклініка. Значний розвиток й удосконалення отримала медична допомога дітям і жінкам. Важливе значення мало введення в експлуатацію у 1965 році у Сумах дитячої лікарні на 200 ліжок з поліклінікою на 700 відвідувань у зміну і молочною кухнею. Це дозволило створити нові відділення: кардіоревматологічне, пульмонологічне для дітей першого року життя.

В області було додатково розгорнуто 120 гінекологічних ліжок. Функціонувало 1040 пологових ліжок. Значно зміцніла ортопедо-травматологічна служба. У 1963 році був побудований і оснащений сучасною апаратурою, включаючи і гамматерапевтичний апарат, радіологічний корпус облонкодиспансеру. У наступні роки розширені приміщення рентгенкабінету, клінічної лабораторії і пансіонату. Побудовані будівлі господарського призначення, приміщення для близькофокусної рентгенотерапії. У 1965 році у диспансері створено гінекологічне відділення.

В області було створено ряд нових відділень переливання крові. Цей період став також важливим етапом у боротьбі з туберкульозом. З метою раннього виявлення хворих проводилося оснащення лікувально-профілактичних закладів флюорографами, яких у 1965 році було уже 19, із них пересувних – 7. У 1962 році облтубдиспансер уперше отримав крупно кадровий флюорограф, до кінця 60-х років усі дбрібнокадрові флюорографи були змінені на крупно кадрові. Це дозволило поліпшити діагностику захворювань.

За цей період у лікувально-профілактичних закладах області поліпшено використання допоміжних методів діагностики і лікування. Кількість клініко-діагностичних лабораторій збільшилася з 162 до 189. Особлива увага приділялася їх оснащенню, а також укомплектуванню кадрами та підготовці. У результаті значно зріс обсяг лабораторних досліджень.

На багатьох промислових підприємствах відкривалися санітарії-профілакторії. Насамперед на Сумському машинобудівному заводі імені Фрунзе у 1965 році, Сумському хімкомбінаті і Шосткинському заводі хімреактивів у 1961 році. Це мало важливе значення в оздоровленні робітників.

Значно зросла роль обласних і міжнародних науково-практичних конференцій і семінарів, як однієї із важливих форм підвищення кваліфікації медичних кадрів.